Patronat poznańskiego UAM nad klasą ZSO w Jarocinie

Dodano 19 grudnia 2011, wpis archiwalny

9 grudnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie dziekan Wydziału Chemii UAM prof. dr hab. Piotr Kirszensztein i dyrektor liceum Tadeusz  Ulatowski  podpisali  porozumienie  w sprawie objęcia przez Wydział  Chemii patronatu nad klasą o profilu biologiczno-chemicznym. Wagę uroczystości podkreśliła obecność przedstawicieli władz powiatu a artystycznie uświetnił ją występ szkolnego chóru. Uczestniczący w spotkaniu członek zarządu Powiatu Jarocińskiego Przemysław Musielak podkreślił, - Jest to dla nas wielki zaszczyt, że taka renomowana uczelnia objęła patronat nad naszą szkołą, a jednocześnie świadczy to o dobrym poziomie jarocińskiego liceum, który dzięki nawiązanej współpracy z pewnością jeszcze wzrośnie.

{mosimage}

Celem patronatu jest umożliwienie uczniom pogłębiania zainteresowań dotyczących nauk chemicznych oraz rozpropagowanie oferty naukowo-dydaktycznej UAM. Wydział Chemii  zorganizuje  dla uczniów, dwa razy  w semestrze warsztaty  laboratoryjne w pracowniach uczelnianych, umożliwi udział  w zajęciach (wykładach otwartych, seminariach, warsztatach) organizowanych w Collegium Chemicum. Wynikiem współpracy będzie również doskonalenie metod dydaktycznych oraz poprawa  wyposażenia szkolnej  pracowni.

Tak wielkie wyróżnienie spotkało tylko dwie szkoły z całej Wielkopolski i jest  rezultatem wieloletniej współpracy koordynowanej przez nauczycielkę chemii Irenę Ratajczak – stwierdził dyrektor szkoły Tadeusz Ulatowski.