"Pectus" na dożynkach w Żerkowie

Dodano 18 sierpnia 2014, wpis archiwalny

W tym roku powiatowe dożynki połączone zostały ze świętem plonów Diecezji Kaliskiej, a ich gospodarzem jest Gmina Żerków. Potrójne święto rozpocznie się prezentacją wieńców dożynkowych, po której odbędzie się polowa msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bp. kaliskiego Edwarda Janiaka.

Po eucharystii tradycyjny obrzęd dożynkowy przedstawią uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żerkowie. O godz. 14.00 na scenie wystąpi gwiazda - zespół PECTUS. Przed publicznością zaprezentuje się również Kapela znad Baryczy, zespół „Dyszkant”, Kapela „Szczuny z Sulęcinka” i kotliński zespół akordeonowy. Organizatorzy dożynek przygotowali szereg innych atrakcji: wesołe miasteczko, dziecięcy plac zabaw i stoiska gastronomiczne. Uwieńczeniem imprezy będzie zabawa taneczna przy muzyce zespołu Maxwell.

Organizatorami dożynek Diecezjalno - Powiatowo - Gminnych są: Diecezja Kaliska, Powiat Jarociński, Gmina Żerków i Parafia Żerków.