"Piknik Europejski" pod patronatem Starosty Jarocińskiego

Dodano 30 kwietnia 2004, wpis archiwalny Każda ze szkół reprezentowała inne państwo europejskie. Dokonania Szkolnych Klubów Europejskich można było zobaczyć, zwiedzając wystawy poszczególnych klubów, które ulokowały się w podcieniach ratusza. Na scenie odbyły się prezentacje, wykłady zaproszonych gości - pan Jarosław Biegała (przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Poznaniu) wygłosił prelekcję na temat edukacji w Unii Europejskiej, natomiast pan Zbigniew Jarosiński (przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu) na temat pracy, koncert akordeonowy Tomasza Drabiny pt. "Melodie piętnastki", pokazy aerobiku w wykonaniu dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, konkurs wiedzowy o UE - "Jeden z dziesięciu", wystąpił także pan Donato Berchicci - Włoch, już od wielu lat mieszkający w Polsce. Wśród zebranej publiczności przechadzali się starożytni Grecy, skosztować można było także "unijnych" potraw, które cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Odbyły się liczne konkursy o charakterze rywalizacji sportowych. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo. Publiczność bawiła się znakomicie, kibicując swym faworytom oraz inicjując spontaniczne zabawy. Nie zabrakło dziennikarzy z telewizji PRO-ART., ani reporterów, którzy uwiecznili całą imprezę na zdjęciach.

Starostwo Powiatowe w Jarocinie składa podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji pikniku, a w szczególności:
  • młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego oraz ich opiekunom,
  • Gminnemu Ośrodkowi Kultury z Jaraczewa,
  • Mieczysławowi Solińskiemu z PHU "Monika",
  • Elżbiecie Zakrzewskiej - Krawiectwo Odzieży Lekkiej i Ciężkiej,
  • firmie "Japoso" z Jarocina.