Podpisanie umowy na niemal 30 tys. zł dla Powiatu Jarocińskiego

Dodano 18 maja 2021, wpis archiwalny Podpisanie umowy na niemal 30 tys. zł dla Powiatu Jarocińskiego

Dziś odbyło się podpisanie umowy, w ramach której Powiat Jarociński otrzymał blisko 30 tys. zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego, na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację projektu pn: „II Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła".

Przypomnijmy, że projekt uwzględnia rozmaite działania m.in:

1.    Pokaz pieczenia chleba w plenerze

2.    Warsztaty pieczenia chleba pt.: „Akademia Piekarza”

3.    Konkurs dla KGW z 4 gmin wchodzących w skład powiatu jarocińskiego na najsmaczniejsze lokalne potrawy serwowane podczas II Powiatowego Festiwalu Lokalnych Smaków i nadanie tytułu „LOKALNY SMAK ROKU 2021”

4.    Konkurs pt.: „Imponujące warzywo lub owoc roku 2021” - konkurs na największe, najdziwniejsze, najśmieszniejsze warzywo lub owoc

5.    Warsztaty ceramiczne w plenerze

6.    Konkurs „Historia naszej wsi”

wraz z stoiskami produktów rolnych „bezpośrednio od rolnika”, projekt będzie atrakcyjny dla uczestników, zarówno dla starszych jak i młodszych.