Podpisano umowę o współpracy pomiędzy Obwodem Stołbce a Powiatem Jarocińskim

Dodano 20 czerwca 2005, wpis archiwalny Ze strony Powiatu Jarocińskiego umowę podpisali:
  • Sławomir Wąsiewski - Starosta Jarociński,
  • Jolanta Mejzińska - Wicestarosta Jarociński.

Ze strony Obwodu Stołbce umowę podpisali:
  • Igor Olegowicz Radiuk - Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Obwodu Stołbce
  • Natalia Aleksandrowna Łapko - Zastępca Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Obwodu Stołbce.

Umowę podpisano w obecności Ambasadora Republiki Białorusi Pawła Łatuszko.

umowa_bialorus2.jpg

Podpisana umowa o współpracy pomiędzy Obwodem Stołbce a Powiatem Jarocińskim ma na celu stworzenie, na zasadach dobrowolnego partnerstwa, niezbędnych warunków dla rozwoju współpracy między obu wspólnotami. Przedmiotem współpracy będzie wzajemna wymiana informacji i promocja dorobku obu wspólnot oraz udzielanie wsparcia organizacyjnego na rzecz lokalnego rozwoju potencjału społeczno-gospodarczego obejmując między innymi następujące dziedziny działalności:
  • Gospodarka (przemysł, rolnictwo, handel i usługi).
  • Oświata i kultura.
  • Sport i turystyka.

Umowa jako podstawowe formy współdziałania określa:
  • Utrzymywanie stałych kontaktów władz publicznych Powiatu Jarocińskiego i Obwodu Stołbce.
  • Inicjowanie i wspieranie organizacyjne w zakresie nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami lokalnych grup sektora gospodarczego.
  • Organizacja równoważnej wymiany grup młodzieży szkolnej.
  • Opracowanie projektów prorozwojowych w zakresie działalności społeczno-gospodarczej.