otwórz widżet facebooka

Podwójne zwycięstwo

Dodano 23 kwietnia 2012, wpis archiwalny

17 kwietnia w Opatówku spotkało się 11 drużyn ze szkół przyrodniczych województwa wielkopolskiego. W składzie zwycięskiej zespołu z Tarce znaleźli się: Mateusz Bandyk, Mateusz Kaczmarek i Hubert Pańczak, kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Opatówku, a trzecie z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowie. W klasyfikacji indywidualnej Mateusz Kaczmarek zajął pierwsze, a Hubert Pańczak punktowane szóste miejsce.  

- Po wygranych drużyny w 2010 r. i indywidualnie w 2011 r. przyszedł czas na pełne zwycięstwo, które świadczy o tym, że naszą młodzież stać na wielkie sukcesy – mówi dyrektor ZSP-B w Tarcach Sławomir Adamiak.

Taki wynik był możliwy dzięki ambicji i dużemu zaangażowaniu uczniów i ich opiekunów Joanny Grygiel oraz Magdaleny Radowskiej, która dodatkowo została uhonorowana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Uczestnicy konkursu zostali obdarowani cennymi nagrodami w postaci sprzętu elektronicznego, szlifierek, książek, pucharów i dyplomów.

Jak co roku, zmagania konkursowe zostały poprzedzone dwudniowym szkoleniem, które przeprowadzili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jarocinie.

{mosimage}×