Polsko-ukraińskie lato dla najmłodszych

Dodano 23 sierpnia 2022, wpis archiwalny Polsko-ukraińskie lato dla najmłodszych

W dniach 22-26.08.2022r. w Ośrodku Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie odbywają się półkolonie dla 30 dzieci ukraińskich i polskich w wieku od 5-12 lat.

Projekt jest realizowany jest przez Fundację In_Spire dzięki wsparciu Fundacji Veolia Polska, a odbywa się we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie. Współorganizatorem projektu jest Fundacja W Dobrą Stronę z Żerkowa.
Wczoraj dzieci zjadły razem śniadanie i miały okazję do integracji podczas warsztatów zapoznawczych. Następnie dzieci z Ukrainy udały się do kina na film w języku ukraińskim a dzieci z Polski szalały na kręglach. Po zakończonym seansie nastąpiła zamiana