Posprzątali las między Goliną a Starą Obrą

Dodano 24 października 2022, wpis archiwalny Posprzątali las między Goliną a Starą Obrą

Wszystkie śmieci nasze są...

Stowarzyszenie Golina z Wyobraźnią po raz kolejny wyszło z inicjatywą organizacji Akcji sprzątania lasu, tym razem między Goliną a Stara Obrą, która odbyła się 22 października o godz. 11:00. Start na skraju lasu przy przyjeździe kolejowym (koło Gajownika).
Organizatorzy przewidzieli ciepły posiłek dla wszystkich uczestników, a także animacje i zabawy dla dzieci.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła starosta Lidia Czechak.

Grupa około 100 os. sprzątała las. Mądra ekologiczna inicjatywa, którą zorganizowało Stowarzyszenie Golina z Wyobraźnią.
W akcji udział wzięła starosta Lidia Czechak, radny powiatu Karol Matuszak, sołtys Goliny, dzieci ze Szkoły w Golinie, Stowarzyszenie RoweLOVE, Nadleśnictwo Jarocin i oczywiście członkowie Stowarzyszenie Golina z Wyobraźnią wraz z mieszkańcami.
Dbajmy o przyrodę i pamiętajmy co wnosimy do lasu, to i wynosimy.

Warto też dodać, że każda akcja sprzątania to piękna inicjatywa lokalnych społeczności integrujących się w słusznej sprawie, dlatego w imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za udział i jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych inicjatywach.
Razem zadbajmy o naszą ,,Małą Ojczyznę"!