Powiat Jarociński upamiętnił Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

Dodano 06 maja 2024 Powiat Jarociński upamiętnił Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

Powiat Jarociński uczcił 233. rocznicę historycznego wydarzenia.
Wczoraj w Parku Gorzeńskiego odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 maja.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Jarocińskiego z Członkiem Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariuszem Stoleckim, Przewodniczącym Komisji Edukacji i Kultury Mirosławem Drzazgą oraz Radnym-elektem Arturem Maciejowskim na czele, którzy złożyli symboliczną wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem majora Zbigniewa hr. Ostroroga-Gorzeńskiego.
W uroczystym apelu uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych, lokalnych organizacji oraz poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, a także szkół. Uroczystości poprzedziła msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarocinie.