otwórz widżet facebooka

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Dodano 14 października 2023, wpis archiwalny Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Moc życzeń i kwiatów przekazano dziś wszystkim pracownikom oświaty - tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Powiecie Jarocińskim zorganizowane zostały w Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. 
Zawód nauczyciela wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i umiejętności jej przekazywania, ale i wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi problemami. W trakcie uroczystości Starosta Jarociński Lidia Czechak złożyła serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim pracownikom szkół. Wręczyła również przyznane nagrody i wyróżnienia.  

  • Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała Jadwiga Grala z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, natomiast Brązowy Krzyż Zasługi otrzymały Beata Figaj-Skałbania oraz Anna Minta z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.
  • Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowane zostały Małgorzata Frąckowiak, Maria Jezierska-Szyba i Iwona Pietras z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie oraz Żaneta Piętka-Remblewska z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.
  • Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymali: Dorota Andrzejewska i Paweł Grzegorzewski z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie, a także Hanna Wardeńska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.
  • „Nagrodą Starosty Jarocińskiego” za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz za aktywną działalność na rzecz społeczności nauczycielskiej zostali wyróżnieni: Małgorzata Ginter i Karolina Szymenderska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, Katarzyna Michalak i Małgorzata Dopierała-Gęstwa z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, Joanna Grygiel i Magdalena Radowska z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, Hanna Przybylska i Iwona Florczyk z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie, Katarzyna Masłowska i Beata Godniak z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz Tatiana Smok-Gwiazdowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie.

Powodem do dumy dla władz powiatu jest fakt, że nauczyciele szkół podwyższają swoje kwalifikacje zawodowe. 7 nauczycieli awansowało na najwyższy stopień zawodowy, czyli na nauczyciela dyplomowanego, natomiast 14 otrzymało w tym roku tytuł nauczyciela mianowanego. Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla samych nauczycieli, jak i dla szkół, które na pewno będzie procentowało bezpośrednią korzyścią dla całej społeczności szkolnej. Szczególne słowa uznania skierowano również na ręce emerytowanych nauczycieli, którzy nadal trwają w swym zawodzie, pracując społecznie w szkole „Antonianum” działającej przy klasztorze oo. Franciszkanów, a także Jarocińskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku. Podziękowano również Radzie Rodziców za zaangażowanie i całoroczną współpracę.
Tegoroczną uroczystość uświetnił także występ artystyczny młodzieży jarocińskiej ,,jedynki”.

×