Prezent na 45-lecie szkoły

Dodano 06 września 2010, wpis archiwalny
W symbolicznej uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, wykonawca inwestycji oraz włodarze samorządu powiatowego. Dziś możecie patrzeć jak rosną mury nowego obiektu, z jakiego już niebawem będziecie mogli korzystać. „Dwójka” w tym roku obchodzić będzie  45-lecie istnienia i niewątpliwie budowa nowoczesnej sali sportowej jest doskonałym prezentem. Żywię nadzieję, że powstałe w ciągu kilku lat obiekty sportowe wzbogacone o nową salę pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności.- mówił do zgromadzonych starosta Stanisław Martuzalski.
Pod aktem erekcyjnym swoje podpisy złożyli Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski, Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Zygmunt Meisnerowski, generalny wykonawca inwestycji - Ryszard Grzebyszak,  proboszcz parafii p.w. św. Antoniego o. Marek Janus oraz dyrektor ZSP nr 2 - Witold Bierła. Symboliczny dokument wmurowany został w fundamenty nowego obiektu.
Przypomnijmy, że nowa sala sportowa będzie dopełnieniem obiektów sportowych, powstałych przy jarocińskiej „Dwójce” w ciągu ostatnich kilku lat. Na chwilę obecną dwukondygnacyjny obiekt został już połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem dydaktycznym szkoły. W skład sali sportowej wejdą m.in.: boisko sportowe, sala rytmiki i aerobiku, siłownia, trzy zespoły sanitarno-szatniowe, magazyny sprzętu sportowego i gimnastycznego, zaplecze techniczne. Sala posiadać będzie widownię na 180 miejsc. Wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, zobowiązał się również do wyposażenia obiektu w niezbędny sprzęt sportowy. Całość inwestycji pochłonie z powiatowego budżetu środki w kwocie 3 899 196,64 zł.

AKT EREKCYJNY

Wszem i wobec i każdemu z osobna wiadomym się czyni, że w dniu dzisiejszym Akt Erekcyjny pod budowę sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie wmurowany został.
Z inicjatywy Rady Powiatu Jarocińskiego i Starosty Jarocińskiego, Stanisława Martuzalskiego, ze środków własnych postanowiono wznieść salę sportową przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie.
Uczynione to zostało dla poprawy bazy sportowej szkoły, zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego uczniów oraz dla popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia wśród mieszkańców Ziemi Jarocińskiej.
Przemysław Sturgólewski z Pracowni projektowej architektoniczno – budowlanej z Kalisza salę sportową zaprojektował, a firma „REM-BUD” Ryszarda Grzebyszaka i Genowefy Wiatrowskiej Spółka Jawna stała się generalnym jej wykonawcą.
Działo się to dnia pierwszego, miesiąca września, Roku Pańskiego 2010, w 11 roku od ustanowienia Powiatu Jarocińskiego, w 45 roku istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie, kiedy to głową Kościoła Katolickiego był Ojciec Święty Benedykt XVI, Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Marszałkiem Sejmu Grzegorz Schetyna, Marszałkiem Senatu Bogdan Borusewicz, Premierem Donald Tusk, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wojewodą Wielkopolskim Piotr Florek, Starostą Jarocińskim Stanisław Martuzalski, Przewodniczącym Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunt Meisnerowski, Proboszczem parafii p.w. św. Antoniego o. Marek Janus, dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie Witold Bierła.

Akt Erekcyjny podpisali:
Stanisław Martuzalski – Starosta Jarociński
Zygmunt Meisnerowski – Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego
o. Marek Janus – proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Jarocinie
Ryszard Grzebyszak – generalny wykonawca
Witold Bierła – dyrektor ZSP nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Jarocinie

GALERIA

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci_2010/inauguracja_zsp2] title:=[inauguracja roku szkolnego, wmurowanie aktu erekcyjnego - ZSP nr 2] cols:=[3]}