Program poprawy wykorzystania funduszy unijnych

Dodano 03 stycznia 2006, wpis archiwalny Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało program naprawczy, którego realizacja ma przyczynić się do zwiększenia poziomu absorpcji funduszy strukturalnych w ramach Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006.

Program ten będzie realizowany w ramach programu rządowego "Solidarne Państwo".

Realizacja programu naprawczego oznacza dla odbiorców pomocy unijnej:
  • Ułatwienie wnioskowania o wsparcie unijne, m.in. poprzez zmniejszenie liczby wymaganych informacji we wnioskach. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podejmie, tam gdzie to będzie możliwe, działania na rzecz umożliwienia wnioskowania o dofinansowanie w oparciu o opis projektu zawarty we wniosku oraz o oświadczenie, że wnioskodawca spełnia warunki formalne.
  • Usprawnienie rozliczeń finansowych - odbiorcy pomocy będą szybciej otrzymywali środki unijne i procedury będą mniej skomplikowane.
Szczegółowe założenia Programu naprawczego zwiększającego absorpcję funduszy strukturalnych w ramach Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006 (wraz z załącznikami) dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki - Rozwoju Regionalnego.

(Źródło informacji: Ministerstwo Gospodarki - Rozwoju Regionalnego)