Seminarium na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego FAS

Dodano 10 maja 2012, wpis archiwalny

Zajęcia zatytułowane „Dzieci ze specyficznymi trudnościami wychowawczymi i edukacyjnymi w przebiegu poalkoholowego uszkodzenia mózgu (Alkoholowy Zespół Płodowy FAS)” poprowadzi dr Krzysztof Liszcz – lekarz medycyny, psychiatra, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, współzałożyciel i prezes Fundacji na Rzecz Wspierania w Rozwoju Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu „Daj Szansę”, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, założyciel pracowni Edukacyjnej – Aksjomat, doktorant Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, stypendysta i członek Stowarzyszenia ASHOKA.

W spotkaniu poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące uszkodzenia płodu wywołane spożywaniem alkoholu przez ciężarną – główne objawy FAS. Mechanizm uszkadzającego wpływu alkoholu na układ nerwowy dziecka. Omówione zostaną także mechanizmy plastyczności mózgu a teoria i praktyka edukacji i wychowania dzieci z FAS. Wykład obejmował będzie także zaburzenia pamięci a edukację i wychowanie dzieci z FAS (nauczanie z wykorzystaniem bitów encyklopedycznych, czytanie globalne), „zestrojenie” w realizacji programu wspierania dziecka z FAS.

Seminarium rozpocznie się 17 maja 2012 roku o godz. 8.45 i potrwa do godz. 17.00. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizatorem seminarium jest Oddział Jarociński Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa, a współorganizatorami: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie, Urząd Miejski w Jarocinie. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Starosta Jarociński.

szczegółowa informacja o seminarium w załączeniu