Srebrne Medale Za Zasługi dla Obronności Kraju

Dodano 10 stycznia 2006, wpis archiwalny Uroczystość wręczenia medali odbyła się 10 stycznia w jarocińskim starostwie. Gratulacje odznaczonym złożyli z-ca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu mjr Roman Sławik, Starosta Jarociński - Sławomir Wąsiewski oraz dowódca jarocińskiej jednostki wojskowej płk Mariusz Poczekaj.

wku2006_2.jpg
mjr Roman Sławik podczas wręczania medalu

Komendant Sławik przybliżył zebranym zasady, na podstawie których przyznawane są medale Za Zasługi dla Obronności Kraju. Starosta Wąsiewski podkreślił w swym wystąpieniu, że to właśnie rodzice wskazując życiową drogę swym synom, uczyli ich, że powinni postępować tak, by jak mawiał Stanisław Staszic: "Być Narodowi użytecznym". Poprzez naukę, pracę, służbę Ojczyźnie. Dziś możecie być dumni z postawy swoich synów i ich ofiarnej służby na rzecz umacniania obronności naszego kraju - dodał starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

wku2006_3.jpg
Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręcza gratulacje

Przy kawie i pysznych wypiekach, przygotowanych przez jarocińską cukiernię pani Anny Malecha, goście wspominali swoich synów i czasy związane z odbywaniem przez nich służby wojskowej.

wku2006_1.jpg

Wykaz rodziców, którzy otrzymali medale "ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU":
  1. Bryl Andrzej
  27. Warkocka Dorota
  28. Warkocki Roman
  29. Witkowska Genowefa
  30. Witkowski Marian (nie żyje)
  31. Wojcieszak Helena