otwórz widżet facebooka

Oświadczenie Radnych Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 24 marca 2022, wpis archiwalny

Oświadczenie Radnych Rady Powiatu Jarocińskiego

 

Radni Rady Powiatu Jarocińskiego zdecydowanie potępiają niesprowokowaną i nieuzasadnioną zbrojną napaść wojsk Federacji Rosyjskiej na suwerenne państwo w środku Europy – Ukrainę. Akt agresji stawia Federację Rosyjską poza kręgiem państw, w których społeczeństwa pragną żyć w pokoju, dobrobycie i poszanowaniu prawa oraz wartości służących budowaniu wspólnoty międzynarodowej opartej na dialogu i współpracy. Jest przejawem dążenia do destrukcji pod kłamliwymi hasłami, których nikt, kto jest przywiązany do wolności, nie może uznać za własne.

Radni Rady Powiatu Jarocińskiego solidaryzują się z napadniętym społeczeństwem ukraińskim i nakłaniają wszystkich Polaków do udzielania dalszej niezbędnej pomocy Ukraińcom.
Wojna dotyka wszystkich, lecz szczególnie ludność cywilną. Jesteśmy gotowi nieść pomoc każdemu, kto będzie jej potrzebował, w każdej dostępnej nam formie. Z aprobatą odnotowujemy fakt, że w tej groźnej sytuacji przedstawiciele władzy wykonawczej w Polsce odwołują się do wspólnoty państw w Unii Europejskiej i sprzymierzonych w NATO. Są to realne wspólnoty, które jako jedyne mogą skutecznie stawić czoło zagrożeniu ze strony Rosji. W nich znajduje się źródło naszych wartości i gwarancja naszego bezpieczeństwa. Wasza walka z dzisiejszym agresorem jest nie tylko obroną Waszej niepodległości, ale obroną całej wolnej Europy i wolnego demokratycznego świata. Wspieramy demokratyczne władze i naród ukraiński i wyrażamy solidarność z nimi. 

Mamy nadzieję, że agresja strony rosyjskiej spotka się ze zdecydowaną i wszechstronną reakcją społeczności międzynarodowej, w tym w postaci poważnych sankcji politycznych i ekonomicznych.  

Jako reprezentanci wspólnoty mieszkańców Powiatu Jarocińskiego – w miarę naszych możliwości – deklarujemy wsparcie i pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

×