Starosta zaprosił do udziału w komitecie obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Dodano 03 grudnia 2012, wpis archiwalny

W 2013 roku przypada 95. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przygotowując się wspólnie i z dużym wyprzedzeniem do organizacji tego niezwykle ważnego wydarzenia, będziemy mogli godnie oddać hołd naszym przodkom – mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej, którzy odegrali znaczącą rolę w przebiegu tego jednego z nielicznych zrywów niepodległościowych zakończonych zwycięstwem militarnym i politycznym Polaków – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak. Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego odbędzie się w jarocińskim starostwie jeszcze w grudniu tego roku. Wyrażam przekonanie, że ustalenia, które będą efektem spotkania pozwolą nam rozszerzyć grono osób zaangażowanych w prace Komitetu. Nie może w nim bowiem zabraknąć księży, przedstawicieli organizacji historycznych, służb mundurowych, szkół, stowarzyszeń i mediów – informuje starosta.