Starostwo współpracuje z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości

Dodano 09 listopada 2004, wpis archiwalny Podczas spotkania uzgodniono również warunki wspólnego działania w celu umożliwienia małym przedsiębiorcom oraz wszystkim chcącym rozpocząć działalność gospodarczą, większego dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania poprzez oferowane pożyczki.

Informacje o działalności pożyczkowej WARP-u można uzyskać bezpośrednio w siedzibie starostwa.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. powołana została 5 września 2003 roku.

Celem działania spółki jest udzielanie pomocy małym przedsiębiorcom, bezrobotnym i absolwentom, w rozwijaniu aktywizacji gospodarczej na terenie Województwa Wielkopolskiego poprzez udzielanie pożyczek oraz prowadzenie szkoleń, kursów i innych form edukacji ekonomicznej.

Udzielane pożyczki przeznaczone są na przedsięwzięcia, których celem jest zachowanie lub stworzenie nowych miejsc pracy; finansowanie bieżącej działalności gospodarczej jak i finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych.

Możliwość udzielania pożyczek przez WARP przyczyni się z pewnością do:
  • rozwoju małych firm a co za tym idzie, do znacznej poprawy rozwoju lokalnej gospodarki, - złamania barier utrudniających powstawanie nowych firm, jak również utrudnień hamujących rozwój i modernizację przedsiębiorstw już istniejących,
  • tworzenia nowych miejsc pracy.