Studenci z Ameryki Południowej w Jarocinie

Dodano 05 lutego 2015, wpis archiwalny Studenci z Ameryki Południowej w Jarocinie

W czasie pobytu w Jarocinie studenci z Ameryki Południowej prowadzą zajęcia z młodzieżą licealną i gimnazjalną z Niepublicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki, w języku angielskim i hiszpańskim. Zajęcia te dotyczą informacji na temat krajów, z których praktykanci pochodzą oraz kompetencji miękkich. Wolny czas spędzają z  uczniami z jarocińskiego „ogólniaka”. Z inicjatywy radnego Mariusza Kaźmierczaka odwiedzili Burmistrza Jarocina i Starostę Jarocińskiego, zwiedzili ratusz, zapoznali się z naszym miastem, zwiedzili Spichlerz, wczoraj spędzili czas na kręgielni – informuje  Ewelina Frąckowiak, nauczycielka j.angielskiego, koordynatorka współpracy z AIESEC w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.  W planie mamy jeszcze wizytę w pałacu w Witaszycach, zwiedzanie tamtejszego muzeum. Czasu jest niewiele, proponowaliśmy im również pobyt w aquaparku, wyjazd na łyżwy do Kalisza, zwiedzanie muzeum w Śmiełowie i inne inicjatywy, ale nie wszystko da się zrealizować, ze względu na czas – dodaje koordynatorka.