Terminy i tematyka posiedzeń stałych Komisji Rady w czerwcu 2020 roku

Dodano 19 czerwca 2020, wpis archiwalny

KOMISJA ZDROWIA I SPRAW SPOŁECZNYCH

Posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się 22 czerwca 2020 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie sala nr 30 z proponowaną tematyką posiedzenia:

Tematyka posiedzenia:

1.Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie w roku 2019. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar za rok 2019. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w 2019r. Informacja o Działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

2. Sprawozdanie z realizacji Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku. Informacja o działalności Powiatowej Rady Rynku Pracy. Informacja o sytuacji na rynku pracy z uwzględnieniem zatrudnienia obcokrajowców na terenie powiatu.

3. Funkcjonowanie Powiatowych Ośrodków Wsparcia.

4. Ocena wykonania budżetu powiatu za rok 2019 w zakresie działania komisji.

5. Sprawy bieżące.

KOMISJA EDUKACJI I KULTURY

Posiedzenie Komisji Edukacji i Kultury Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się 23 czerwca 2020 r. (wtorek) o godz. 15.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego z proponowaną tematyką posiedzenia:

Tematyka posiedzenia:

1.Informacja o stanie i bazie kultury fizycznej i sportu na terenie powiatu.

2. Zasoby kulturowe i turystyczne Powiatu Jarocińskiego.

3.Informacja o realizacji zadań przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Jarocinie oraz przez Zespół Szkół Specjalnych.

Informacja o realizacji „Programu Współpracy Powiatu Jarocińskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego” w 2019 roku.

4. Informacja o działalności Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

5. Oferta szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020-2021.

6. Ocena wykonania budżetu powiatu za rok 2019 w zakresie działania komisji.

7. Sprawy bieżące.

KOMISJA BUDŻETU I ROZWOJU

Posiedzenie Komisji Budżetu i Rozwoju Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się 24 czerwca 2020 r. (środa) o godz. 12.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie sala nr 30 z proponowaną tematyką posiedzenia:

Tematyka posiedzenia:

1.     Informacja o stopniu realizacji inwestycji oraz remontów i napraw w drogownictwie w 2019 roku.

2.     Sprawozdanie z realizacji dochodów powiatu za  I kwartał 2019 r.

3.     Realizacja zadań oraz wykorzystanie środków przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie za 2019 rok

4.     Analiza wykonania budżetu powiatu za rok 2019.

5.     Informacja o efektach współpracy Powiatu Jarocińskiego z innymi samorządami za 2019 r. w zakresie realizacji wspólnych zadań i inwestycji

6.     Sprawy bieżące.

KOMISJA ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Jarocińskiego odbędzie się w dniu 25 czerwca 2020 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, sala nr 30 z proponowaną tematyką posiedzenia:

Tematyka posiedzenia:

1. Informacja o stanie cieków oraz urządzeń melioracji wodnych terenie powiatu jarocińskiego oraz planach inwestycyjnych w tym zakresie. Informacja o stanie realizacji zadań statutowych spółek wodnych funkcjonujących na terenie Powiatu Jarocińskiego. Informacja dotycząca występujących zagrożeń powodziowych na terenie Powiatu Jarocińskiego.

2.Informacja o realizacji zadań z zakresu Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

3.Aktualna sytuacja w dziedzinie funkcjonowania pszczelarstwa na terenie powiatu. 4.Ocena aktualnego stanu parków podworskich zagospodarowywanych przez instytucje powiatowe.

5. Informacja o wypadkach przy pracy w rolnictwie w roku 2019.

6.Informacja w zakresie działalności Kół Wędkarskich Polskiego Związku Wędkarskiego oraz ocena działalności Społecznej Straży Rybackiej na terenie powiatu.

7. Ocena wykonania budżetu powiatu za rok 2019 w zakresie działania komisji.

8. Sprawy bieżące.