Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodano 12 maja 2010, wpis archiwalny

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, podczas którego wyłonione zostały drużyny do etapu wojewódzkiego, zorganizowany został 8 maja w Zespole Szkół Nr 3 im. 750 – lecia Jarocina.  W turnieju wzięły udział drużyny z czterech szkół podstawowych: Goli, Ludwinowa, Woli Książęcej oraz Nr 4 z Jarocina. Gimnazja reprezentowane były przez uczniów z: Kotlina, Ruska, Żerkowa oraz Nr 3 z Jarocina. W pierwszej części turnieju na zawodnicy zmagali się z testami, w drugiej - praktycznej - zdobywali punkty na torze przeszkód. Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się drużyna z Woli Książęcej, a wśród gimnazjów – drużyna z Ruska. Uczniowie tych placówek będą reprezentowali powiat jarociński na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nagrody za zajęcie I miejsca – ufundowane zostały przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Kalisza a sponsorem nagród za II i III miejsce było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a nauczyciele – dyplomy podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.