UMWW wspiera rozwój jarocińskiego szpitala

Dodano 02 września 2020, wpis archiwalny UMWW wspiera rozwój jarocińskiego szpitala

Jarociński szpital otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego  na realizację programu pn.: „Utrzymanie dostępu mieszkańców Gminy Jarocin do podstawowych usług zdrowotnych oraz znaczące poprawienie ich jakości poprzez przeprowadzenie przebudowy budynku głównego szpitala w Jarocinie”. Projekt został złożony do UMWW w 2017 roku, a dzięki alokacji środków teraz doczeka się realizacji.

Kwota wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego to 7.300.000,00 zł, co stanowi 76% kosztów projektu. Na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu szpitalowi środków brakujących na realizację.