Uczniowie szkół ponadpodstawowych i szkoły specjalnej zwiedzą Polskę

Dodano 31 marca 2023, wpis archiwalny Uczniowie szkół ponadpodstawowych i szkoły specjalnej zwiedzą Polskę

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie i nauczyciele po raz kolejny będą mogli wyjechać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”.
W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, Powiat Jarociński otrzymał dofinansowanie na wycieczki szkolne w wysokości 180.038,00 zł.
Całkowity koszt zadania wynosi 288.001,00 zł, natomiast wkład własny to 107.963,00 zł.
Pozyskana kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie 15 wycieczek realizowanych przez 5 szkół:
- Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie – 3 wycieczki
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie – 3 wycieczki
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie – 5 wycieczek
- Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – 2 wycieczki
- Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie – 2 wycieczki
Poprzez udział w programie uczniowie zwiedzą  między innymi Gdańsk, Kraków, Dolny Śląsk, Świnoujście, Rogalin, Lednicę oraz Warszawę. Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Pozwala ono także urozmaicić zajęcia lekcyjne i stworzyć uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.