Upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodano 01 marca 2023, wpis archiwalny Upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W miejscu, gdzie 24 maja 1946 roku funkcjonariusze komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa dokonali mordu na ppor. Józefie Rosadzie i kpr. Stanisławie Pawlaku odbyła się dzisiaj uroczystość Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przy udziale asysty wojskowej jarocińskiego 16. Batalionu Remontu Lotnisk.
W uroczystości uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Jan Mosiński, Zarząd Powiatu Jarocińskiego, Radni Rady Powiatu Jarocińskiego na czele z Przewodniczącym Janem Szczerbaniem, przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu, służby mundurowe w otoczeniu pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich oraz szkół ponadpodstawowych, a także inicjatorzy powstania pomnika - Stowarzyszenie Pamięć.
Delegacje upamiętniły pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia składając wiązanki biało-czerwonych kwiatów oraz zapalając znicze. Całość poprzedziła msza św. w Kościele pw. św. Marcina.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tej jakże ważnej uroczystości.
Chwała Bohaterom!