Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Dodano 10 listopada 2017, wpis archiwalny Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

"Mamy możliwość uczestniczenia w uroczystości poświęconej ojczyźnie - 11 listopada, to data będąca symbolem miłości Polaków do wolności, wiary i zwycięstwa. Dla nas Wielkopolan Święto Niepodległości jest tym bardziej szczególne, gdyż nie można oderwać go od rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 99 lat temu ludność Wielkopolski chwyciła za broń i Wielkopolanie odzyskali wolność, a ziemie będące kolebką państwowości polskiej wróciły do macierzy. " - mówił min. Mirosław Drzazga, Wicestarosta Powiatu przemawiając do licznie zebranych na jarocińskim rynku mieszkańców podczas uroczystości.

W czasie capstrzyku został także odczytany Apel Pamięci zakończony salwą honorową. Delegacja w skład, której weszli Mirosław Dzrazga, Stanisław Martuzalski, Zbigniew Kuzdżał, Jan Bartczak Jan Szczerbań i Walenty Kwaśniewski złożyła w imieniu Zarządu Powiatu Jarocińskiego - kwiaty pod tablicą Powstańców Wielkopolskich znajdującą się jarocinskim rynku. Apel zakończył się odśpiewaniem piesni patriotycznych i ogniskiem zorganizowanym przez ZHP Hufiec Jarocin.