Uruchomiono punkt konsultacyjny dla przedsiębiorstw

Dodano 06 czerwca 2006, wpis archiwalny
Dzięki uruchomieniu punktu konsultacyjnego przedsiębiorcy będą mieli pełen dostęp do informacji z zakresu prawa i marketingu, finansów, podatków oraz danych o programach pomocowych finansowanych z budżetu państwa, funduszy strukturalnych i innych obecnych na rynku a także na temat zasad ubiegania się o dotacje.

"Warto podkreślić, że udało nam się uruchomić punkt konsultacyjny na niezwykle korzystnych warunkach, bowiem będzie on finansowany za pomocą środków zewnętrznych. Powiat zagwarantował na terenie starostwa pomieszczenia, w których punkt będzie funkcjonował, a działalność punktu finansowana będzie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości" - mówi starosta jarociński. Projekt (Punkt Konsultacyjny) przygotowany przez Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego uzyskał pozytywną opinię PARP-u i będzie realizowany przy udziale wsparcia finansowego pochodzącego z Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw - Działanie 1.1 Wzmocnienie instytucji wspieraj±cych działalność przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1 - Wsparcie instytucji otoczenia biznesu zrzeszonych w sieci Krajowego Systemu Usług (KSU). Instytucją wdrażającą działanie jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Z uwagi na współfinansowanie ze środków wsparcia udzielonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, usługi punktu konsultacyjnego są bezpłatne.
     Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. działa od 2002 roku. Została powołana do życia przez powiat gnieźnieński i gminy działające na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Głównym celem GARG Sp. z o.o. jest kreowanie i koordynowanie wszelkich działań ukierunkowanych na rozwój gospodarczy i społeczny regionu.
     Punkt konsultacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowany jest w budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie (Al. Niepodległości 10-12, pokój 5a). Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.