Urząd powiadomi cię sms-em

Dodano 07 listopada 2012, wpis archiwalny

Informacja trafia do zainteresowanego automatycznie, gdy tylko w urzędzie pojawi się nowa paczka z dokumentami przysłana z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Podstawą tego rozwiązania są obsługiwane przez PWPW systemy ,,Pojazd i Kierowca", obsługujące proces rejestracji pojazdów i wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Oba systemy komunikują starostwa powiatowe z wytwórnią w Warszawie, gdzie produkowane są i personalizowane prawa jazdy i dowody rejestracyjne. System powiadamiania eliminuje zbędne oczekiwanie na odbiór dowodu rejestracyjnego pojazdu bądź prawa jazdy. Osoba, która złożyła wniosek o wydanie dokumentu i podała swój nr telefonu lub e-mail, o możliwości jego odbioru zostanie powiadomiona drogą elektroniczną. Zainteresowany przychodzi po odbiór dokumentu dokładnie wtedy, kiedy jest on gotowy – informuje Kazimierz Pietras, dyrektor Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Warto dodać, że usługa jest dla naszych klientów bezpłatna – podkreśla dyrektor jarocińskiego wydziału komunikacji.