otwórz widżet facebooka

WSPANIAŁY ŚWIAT W JAROCIŃSKIM LO

Dodano 01 marca 2019, wpis archiwalny WSPANIAŁY ŚWIAT W JAROCIŃSKIM LO

I SESJA POPULARNONAUKOWA „WSPANIAŁY ŚWIAT”

W ramach obchodów 100-lecia jarocińskiego LO szkoły odbyła się pierwsza w historii liceum sesja popularnonaukowa. Grupa nauczycieli wraz z uczniami klas starszych przygotowała wiele ciekawych prezentacji naukowych, które zostały przedstawione uczniom klas pierwszych z jarocińskiego ogólniaka.

W LO gościli naukowcy uczelni poznańskich prezentując swoje odczyty z różnorodnych dziedzin nauki. Podczas spotkania wystąpili także uczniowie LO. Tematyka pięciu prezentacji przygotowanych przez licealistów dotyczyła różnych dziedzin wiedzy.

Weronika Nawrocka, Dominika Stachowiak i Alicja Urbańczyk z klasy III d odpowiedziały na pytanie „Jak nowe formy komunikowania się wpływają na język?”.

Prezentację  „10 przesądów dot. pogody, które mają uzasadnienie naukowe”  - przedstawili Magdalena Mikołajczak i Igor Michalak.

O dialogu między mikroorganizmami, a komórkami człowieka opowiedziały Eliza Bukowska i Izabella Stencel.

Tematem  „Kryształowa sztuka” zajęli się Piotr Janiak, Krystian Orpel.

Natomiast ciekawymi doświadczeniami związanymi z elektrycznością podzielili się z koleżankami i kolegami Piotr Łowczowski i Nikodem Walczak.

Kolejny licealista - Kacper Nowak w trakcie prezentacji „Szybciej od błyskawicy, czyli jak uchwycić obraz prądu elektrycznego i piorunów?” zaprezentował publiczności efektowne przedstawienie.


Dziękując wszystkim: profesorom, uczniom i nauczycielom, którzy czuwali nad przygotowaniem prezentacji dyrektor LO Marek Tyrakowski wyraził nadzieję, że to naukowe wydarzenie wejdzie na stałe do kalendarza roku szkolnego w jarocińskim LO.

×