otwórz widżet facebooka

Warszaty ceramiczne podczas II Powiatowego Festiwalu Lokalnych Smaków i Rękodzieła

Dodano 24 września 2021 Warszaty ceramiczne podczas II Powiatowego Festiwalu Lokalnych Smaków i Rękodzieła

Glina, wyobraźnia i praca dłoni – czyli warsztaty ceramiczne. To propozycja dla wszystkich miłośników rzemiosła, zajęć manualnych, sztuki i idei slow-life. Organizatorzy II Powiatowego Festiwalu Lokalnych Smaków i Rękodzieła

Zajęcia z ceramiki uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, relaksują i pogłębiają estetyczną wrażliwość. No i co najważniejsza– dają też całkiem sporą porcję dobrej zabawy. 

Garncarstwo jest jednym z najstarszych rzemiosł na świecie. Pierwsze gliniane naczynia robiono już 14 000 lat temu. Pozostałości takich przedmiotów znaleziono w Japonii i Chinach. Natomiast jeszcze starsze gliniane artefakty (ozdoby, biżuteria itp.) mają nawet ponad 25 000 lat. 

Ludzie lepili z gliny różne rzeczy na długo przed tym, jak zaczęli pisać. Robili to z praktycznej potrzeby, ale także dlatego, że jest to niezwykle przyjemne i satysfakcjonujące działanie. 

Dziś lepienie z gliny staje się coraz bardziej popularne. Ceramika bywa pasją, hobby, a często jednym z wielu sposobów spędzania wolnego czasu. Pomagają w tym warsztaty ceramiczne, które pozwalają cieszyć się ceramiką bez konieczności szykowania sobie własnej pracowni.


Dzięki naszym gościom - Pracowni Zdńsko Ceramicznej Glinka Art z Żerkowa każdy mógł wraz z Panem Grzegorzem Snelą samodzielnie wykonać gliniane naczynia. 

×