otwórz widżet facebooka

Wielomilionowe dotacje dla Powiatu

Dodano 21 maja 2021, wpis archiwalny Wielomilionowe dotacje dla Powiatu

Powiat Jarociński w ciągu ostatnich lat pozyskiwał wielomilionowe dotacje na zadania zarówno bieżące jak i inwestycyjne.
Wykresy pokazują, że kwoty te z roku na rok rosną. Starostwo Powiatowe w Jarocinie każdego dnia podejmuje działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i poprawę warunków życia mieszkańców naszego powiatu.
Warto podkreślić, że w samym 2021 roku otrzymaliśmy już ponad 11 milionów dotacji na na projekt drogi Żerków-Raszewy-Komorze. Mamy dopiero maj, więc jest jeszcze ponad pół roku na kolejne wnioski, które przyniosą dofinansowania dla powiatu

Na żółto zaznaczono dodatkowe dotacje dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie, czyli ponad 8 milionów na projekt "Utrzymanie dostępu mieszkańców Gminy Jarocin do podstawowych usług zdrowotnych oraz znaczące poprawienie ich jakości poprzez przeprowadzenie przebudowy budynku głównego szpitala w Jarocinie". Pieniądze te przekazano szpitalowi w 2020 roku. Natomiast w 2021 roku szpital otrzymał sprzęt medyczny za ponad półtora miliona złotych. Wśród otrzymanych sprzętów znalazły się między innymi respiratory stacjonarne i transportowe, kardiomonitory a także koncentrator tlenu.

×