Wkrótce ruszają prace na Bema

Dodano 06 marca 2012, wpis archiwalny

Przypomnijmy, że dwa pierwsze etapy tej inwestycji zrealizowane zostały w latach 2004-2005. Wówczas z budżetu powiatowego przebudowano część ulicy Bema od ulicy Wojska Polskiego poprzez skrzyżowanie ul. Bema z ul. Marii Curie – Skłodowskiej do bloków spółdzielczych, ułożono również nowe chodniki. Spółdzielnia Mieszkaniowa partycypowała w budowę infrastruktury zatok parkingowych i parkingów. Realizacja III etapu budowy ul. Bema nastąpi na odcinku od bloku nr 33, docelowo połączy się z ul. Solidarności. W budżecie Powiatu Jarocińskiego na rok 2012 zabezpieczono na ten cel 540 tys. zł. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Jarocinie w realizację inwestycji wniesie 100 tys. zł. na budowę nowych 93 miejsc parkingowych w ciągu ulicy.