Wnioski o dotacje pod lupą

Dodano 18 stycznia 2007, wpis archiwalny

Najwięcej środków 60 tys. zł przeznaczono na kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i tradycji. Wśród zadań ujęto m.in. organizację przedsięwzięć upamiętniających jubileusze: 120-lecia powiatu jarocińskiego i 750-lecia Jarocina. Znacznie większe środki niż w roku ubiegłym przeznaczono na zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, a także krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. W 2006 roku była to kwota 25 tys. zł, natomiast na rok 2007 zaplanowano 49 tys. zł. Trzeci blok zadań obejmuje ochronę i promocję zdrowia. Przeznaczono na ten cel 4,5 tys. zł.

Projekty rozpatrzy komisja konkursowa pod przewodnictwem wicestarosty Przemysława Musielaka. „Wpłynęło 110 ofert. Gdybyśmy chcieli spełnić wszystkie oczekiwania wnioskodawców musielibyśmy dysponować kwotą przekraczającą 500 tys. zł. My mamy do dyspozycji pięć razy mniej środków - informuje przewodniczący komisji Przemysław Musielak. Każdą ofertę przeanalizujemy bardzo dokładnie, ponieważ chcemy dokonać sprawiedliwego wyboru”. Praca komisji zakończy się najpóźniej 2 lutego. Ostateczną decyzję w sprawie przyznania dotacji podejmie Zarząd Powiatu.

Skład komisji konkursowej:
Przemysław Musielak - przewodniczący komisji