Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Jarocinie

Dodano 16 sierpnia 2016, wpis archiwalny Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Jarocinie

W 2001 roku Wojewódzka Inauguracja odbyła się w Żerkowie – przypomina Mirosław Drzazga, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego, dyrektor wydziału oświaty w jarocińskim starostwie. Przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie nie lada zadanie, bo udział w tegorocznej Inauguracji zapowiedzieli już sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Teresa Wargocka, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann i Wielkopolski Kurator Wojewódzki Elżbieta Leszczyńska – dodaje.

Uroczystość, która odbędzie się 1 września rozpocznie o godz. 8.00 mszą świętą w kościele o. Franciszkanów. O godz. 10.00, przed budynkiem szkoły odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa jej patrona Eugeniusza Kwiatkowskiego. Dalsza część obchodów odbywać się będzie w sali sportowej „Dwójki”, gdzie uczniowie zaprezentują program artystyczny promujący kierunki kształcenia szkoły - gospodarza uroczystości.

1 września to także ważna data ze względów historycznych. Przed 77 laty rozpoczęła się II wojna światowa. Z szacunkiem pielęgnujemy w Jarocinie pamięć o jej bohaterach, dlatego integralną częścią Inauguracji  będzie ceremoniał z udziałem żołnierzy 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk - informuje starosta Bartosz Walczak. By uczcić pamięć poległych, uczestnicy Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego przemieszczą się autokarami do Parku Zwycięstwa w Jarocinie, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się ceremoniał wojskowy pod pomnikiem „Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej 1039-1945”.