Wsparcie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu jarocińskiego

Dodano 08 listopada 2022, wpis archiwalny Wsparcie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu jarocińskiego

Wczoraj w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie odbyło się przekazanie promes dla 32 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu jarocińskiego.
Promesy opiewały na kwotę 141.290,00 zł, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia członków drużyn.
Do poszczególnych gmin trafi:
OSP z Gminy Jarocin: 71.220,00 zł
OSP z Gminy Jarczewo: 21.560,00 zł
OSP z Gminy Kotlin: 22.540,00 zł
OSP z Gminy Żerków: 25.970,00 zł
Celem działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej, a także przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP.
 W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli znamienici goście, a wśród nich Starosta Lidia Czechak oraz Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.
Ochotniczym Strażom Pożarnym serdecznie gratulujemy!