Wykład na temat praw konsumenta

Dodano 19 maja 2023, wpis archiwalny Wykład na temat praw konsumenta

W dniu 18 maja 2023 roku w budynku JOK w Jarocinie odbyła się prelekcja radcy prawnego, poświęcona prawu konsumenckiemu. Wykład zorganizowany został przez Fundację Auditorium z siedzibą we Wrześni we współpracy z Powiatem Jarocińskim oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin w ramach realizacji zadań z zakresu nieodpłatnej edukacji prawnej.

Podczas wykładu przedstawiono w szczególności uprawnienia, jakie przysługują konsumentom w związku z umowami zawieranymi na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa, jak również uprawnienia, jakie przysługują konsumentom w związku z nabyciem wadliwego towaru. Słuchacze mieli ponadto możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące m.in. odstąpienia od umowy i reklamacji.

Jest to kolejna już inicjatywa, mająca na celu powyższenie świadomości prawnej wśród lokalnej społeczności. Osoby zainteresowane powyższą tematyką serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą prawa konsumenckiego.

*Zadania dotyczące nieodpłatnej edukacji prawnej stanowią zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej.