Wyższe nakłady na inwestycje drogowe

Dodano 25 listopada 2003, wpis archiwalny "Założyliśmy na początku kadencji, że zintensyfikujemy nakłady inwestycyjne i remontowe na powiatowych drogach. Konsekwentnie założenia te realizujemy. Po wyremontowanych drogach jeździ się lepiej, a tym samym bezpieczniej. A bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejszym celem naszych działań" - podkreśla Sławomir Wąsiewski Starosta Jarociński. "Zamierzamy sukcesywnie zwiększać nakłady na inwestycje drogowe. Dzięki emisji obligacji pozyskujemy dodatkowe środki. Został także opracowany wieloletni plan inwestycyjny wskazujący ciągi dróg powiatowych, przeznaczone do remontu i w oparciu o niego złożyliśmy wnioski o fundusze strukturalne UE" - mówi Starosta Wąsiewski.

Tabela 1 Wydatki na drogi powiatu jarocińskiego w 2003 roku

Zakres działaniaKwota w PLN
Inwestycje i kapitalne remonty na drogach powiatowych1 670 793
Utrzymanie ulic powiatowych w miastach410 000