XL Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 27 marca 2017, wpis archiwalny

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2016 r. poz. 814) zwołuję XL SESJĘ RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO, na dzień 31 marca 2017 r. (piątek) o godz. 15:00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.
  2. Złożenie ślubowania.
  3. Przyjęcie protokołów z obrad XXXIX sesji Rady Powiatu.
  4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po XXXIX sesji Rady Powiatu.
  5. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po XXXIX sesji Rady Powiatu.
  6. Informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu za 2016 rok - uwzględniając stan bezpieczeństwa na drogach powiatowych.
  7. Informacja o efektach współpracy Powiatu Jarocińskiego z innymi samorządami za 2016 r. w zakresie realizacji wspólnych zadań i inwestycji.
  8. Sytuacja w Spółce "Szpital Powiatowy w Jarocinie" Sp. z o.o. na dzień 30.01.2017 r.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmian w składzie osobowym stałych komisji Rady Powiatu Jarocińskiego.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmian w składzie osobowym stałych komisji Rady Powiatu Jarocińskiego.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie ustanowienia przedstawiciela powiatu w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazane przez Prezesa Zarządu Funduszu Powiatowi Jarocińskiemu na 2017 rok.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2017-2021.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia sprawozdania i dokonania oceny rocznej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie prowadzonego przez Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych "OPUS" za rok 2016.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zatwierdzenia do realizacji w okresie od dnia 01.01.2017 r. do dnia 31.12.2017 r. projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

1. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zatwierdzenia do realizacji w okresie od dnia 01.01.2017 r. do dnia 31.12.2017 r. projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą- Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych na terenie Powiatu Jarocińskiego.
  3. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie nieodpłatnej służebności gruntowej.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: "Szpital Powiatowy w Jarocinie" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia podwyższonego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2017-2030.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmian budżetu powiatu na 2017 r.
  7. Interpelacje i zapytania radnych.
  8. Wnioski i oświadczenia radnych.
  9. Wolne głosy i wnioski.
  10. Komunikaty.
  11. Zakończenie obrad.

Materiały dotyczące posiedzenia są dostępne pod następującym adresem:

Rady Powiatu

Jan Szczerbań