XXIX Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 25 czerwca 2020, wpis archiwalny

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz.U. z 2020 r. poz. 920) zwołuję XXIX SESJĘ RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO, na dzień 25 czerwca 2020 r. (czwartek) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie z następującym porządkiem obrad:

1.      Otwarcie obrad sesji.

2.      Przyjęcie protokołu z obrad XXV,XXVI,XXVII i XXVIII sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

3.      Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po XXIV sesji Rady Powiatu.

4.      Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po XXIV sesji Rady Powiatu.

5.      Sprawozdanie z działalności PCPR w Jarocinie. Informacja o Działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w 2019 roku.

6.      Informacja o stanie realizacji zaplanowanych zadań inwestycyjnych i remontowych w drogownictwie w 2019 roku.

7.      Działalność i funkcjonowanie Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie za 2019 rok i I półrocze 2020 roku. Informacja o realizacji zadań przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie za 2019 rok.

8.      Sprawozdanie z realizacji „Programu Współpracy Powiatu Jarocińskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego” w 2019 roku.

9.      Oferta szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2020-2021.

10.  Zapoznanie się z raportem o stanie Powiatu Jarocińskiego za 2019 rok.

11.  Debata nad raportem o stanie Powiatu Jarocińskiego za 2019 rok.

12.  Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Jarocińskiego wotum zaufania.

13.  Zapoznanie się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Jarocińskiego za 2019 rok.

14.  Zapoznanie się ze sprawozdaniem finansowym Powiatu Jarocińskiego za 2019 rok.

15.  Zapoznanie się z informacją o stanie mienia.

16.  Zapoznanie się z uchwałą Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez Zarząd Powiatu Jarocińskiego sprawozdaniu z wykonania budżetu powiatu za 2019 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Powiatu Jarocińskiego.

17.  Zapoznanie się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jarocińskiego o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Jarocińskiego za 2019 rok.

18.  Zapoznanie się z uchwałą Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jarocińskiego o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu za 2019 r.

19.  Dyskusja.

20.  Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Jarocińskiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2019 rok.

21.  Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

22.  Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiej w sprawie określenia przeznaczenia kwoty pochodzącej z umorzenia pożyczki
ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Poznaniu.

23.  Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiej w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego i udzielenie bonifikaty.

24.  Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiej w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego i udzielenie bonifikaty.

25.  Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2020 – 2030

26.  Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2020 r.

27.  Interpelacje i zapytania radnych.

28.  Wnioski i oświadczenia radnych.

29.  Wolne głosy i wnioski.

30.  Komunikaty.

31.  Zakończenie obrad.

Materiały dotyczące posiedzenia są już dostępne w systemie eSesja oraz pod następującym adresem: http://api.esesja.pl/posiedzenie8/91444

Rady Powiatu