XXI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny z udziałem uczniów Szkół Specjalnych

Dodano 28 listopada 2022, wpis archiwalny XXI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny z udziałem uczniów Szkół Specjalnych

XXI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie już za nami.
Po raz kolejny uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych udowodnili, że ortografia nie jest ich słabą stroną.
W zmaganiach wzięło udział 5 drużyn z: Ostrowa Wlkp., Borzęciczek, Środy Wlkp., Śremu, Pleszewa, Wrześni i Zespołu Szkół nr 5.
Uczestnicy rozwiązywali test z lukami. Musieli wykazać się wiedzą, koncentracją uwagi, czujnością ortograficzną, czyli umiejętnością dostrzegania i stosowania w praktyce reguł poprawnej pisowni. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem przygotowania. Tradycyjnie w konkursowym jury zasiedli dwoje przedstawicieli szkół biorących udział w konkursie wyłonieni drogą losowania oraz gość z Biblioteki Publicznej w Jarocinie.
Tegorocznymi laureatami zostali:
I miejsce: Krzysztof Łechtański, ZSS we Wrześni,
II miejsce: Artur Szymczak, ZSS w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce: Dominika Helman, ZSS we Wrześni,
W oficjalnym wręczeniu nagród uczestniczyły Starosta Lidia Czechak oraz Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.