XXVII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie

Dodano 24 października 2022, wpis archiwalny XXVII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie

XXVII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie za nami!
Koncerty tegorocznego festiwalu odbywały się w cyklu tygodniowym. W tegorocznej edycji festiwalu przeżyliśmy 9 wydarzeń artystycznych
od 2. do 23. października.

• Koncert Inauguracyjny w wykonaniu wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie prof. dr. hab. Rafała Grząki - akordeon, bandoneon oraz Andrzeja Olewińskiego - gitara.
  • Miłosz Caban - akordeon oraz Agnieszka Figiel - flet - wykonali 4 Koncerty Promocyjne zatytułowane "Obrazy malowane dźwiękiem", a przygotowane z myślą o najmłodszych słuchaczach, czyli widowni dziecięcej.
  • Koncert zespołu "Modesta Acoustic" było zaproszeniem do relaksującej krainy pozornie łagodnych dźwięków. Niepowtarzalny retro nastrój z odrobiną zaskakujących aranżacyjnych innowacji w swingowo-jazzowych klimatach, akordeon - Karol Rogacz.
  • Kolejni wykonawcy XXVII festiwalu to Kuba Sienkiewicz - głos, gitara elektryczna i Łukasz Dąbrowski - akordeon midi. W wykonaniu duetu usłyszeliśmy program literacko-muzyczny oparty na piosenkach autorskich Kuby Sienkiewicza oraz repertuarze zespołu "Elektryczne Gitary".
  • Viva Academia" to koncert pracowników, absolwentów i studentów Katedry Akordeonu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z Kierownikiem Katedry prof. dr. hab. Piotrem Chołołowiczem.
  • Festiwal zakończył się pokazem filmu niemego "Bestia" z Polą Negri i muzyką na żywo. W roli taperów multiinstrumentaliści "Orkiestry Ludwika Sarskiego" Damian Szymczak oraz Piotr Tomala.

W ostatnim cyklu festiwalu uczestniczyła starosta Lidia Czechak, która oficjalnie zakończyła 9 wydarzeń artystycznych.
Organizatorem XXVII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych był niezmiennie Dom Kultury w Kotlinie. Powiat Jarociński także dołożył cegiełkę do wydarzenia w postaci dofinansowania z budżetu.