XXXIV Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 09 grudnia 2016, wpis archiwalny

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814) zwołuję XXXIV SESJĘ RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO, na dzień 15 grudnia 2016 r. (czwartek) o godz. 15:30 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.
  2. Przyjęcie protokołu z obrad XXXIII sesji Rady Powiatu
  3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po XXXIII sesji Rady Powiatu.
  4. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po XXXIII sesji Rady Powiatu.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie sprostowania błędu pisarskiego w uchwale nr XXXI/206/16 Rady Powiatu Jarocińskiego z dnia 27 października 2016 r. w sprawie zmian budżetu powiatu na 2016 r.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie propozycji pozbawienia dotychczasowej kategorii dróg powiatowych na terenie Powiatu Jarocińskiego
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie propozycji zaliczenia dotychczasowej drogi krajowej mającej swój przebieg na terenie Powiatu Jarocińskiego do kategorii dróg powiatowych.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej Gminie Jarocin w roku 2017.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającego uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2016-2030.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmian budżetu powiatu na 2016 r.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2017-2030.

12 a. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego

12 b. Przedstawienie opinii Komisji Budżetu i Rozwoju.

12 c. Dyskusja nad wniesionymi autopoprawkami i ich przegłosowanie,

12 d. Głosowanie nad projektem uchwały wraz z autopoprawkami.

1. Uchwalenie Budżetu Powiatu na 2017 rok:

13 a. Przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem,

13 b. Przedstawienie opinii komisji,

13 c. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej:

-     o projekcie budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2017 rok,

-     o możliwości sfinansowania deficytu przez Powiat Jarociński.

13 d. Przedstawienie wraz z uzasadnieniem, stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie opinii komisji, Regionalnej Izby Obrachunkowej i wniosków budżetowych radnych,

13 e. Dyskusja nad wniesionymi autopoprawkami i ich przegłosowanie,

13 f. Głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.

14. Interpelacje i zapytania radnych.

15. Wnioski i oświadczenia radnych.

16. Wolne głosy i wnioski.

17. Komunikaty.

18. Zakończenie obrad.

Materiały dotyczące posiedzenia są dostępne pod następującym adresem:  http://api.esesja.pl/posiedzenie7/8549

Rady Powiatu