otwórz widżet facebooka

ZSP-B w Tarcach laureatem konkursu historycznego

Dodano 28 stycznia 2021, wpis archiwalny ZSP-B w Tarcach laureatem konkursu historycznego

Drużyna z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach w składzie: Natalia Tobolska, Natalia Solińska i Aleksander Markiewicz pod merytoryczną opieką nauczycieli: p. Andrzeja Śramy – nauczyciela historii, i p. Jakuba Bogatko – nauczyciela przedmiotów zawodowych na kierunku technik reklamy oraz technik fotografii i multimediów oraz bibliotekarza p. Jadwigi Zielińskiej, zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921 zapisane w kamieniu”. Konkurs, którego inicjatorem był Wojewoda Wielkopolski, a współorganizatorem Wielkopolski Kurator Oświaty, miał formę pracy multimedialnej o charakterze historycznym i został zrealizowany w ramach projektu Semper Fidelis Poloniae – finansowanego ze środków Programy Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży trudnej drogi Polski do odzyskania niepodległości, zainteresowanie historią opieki i ochrony sprawowanej przez Polskę nad obiektami grobownictwa wojennego i kształtowanie takich wartości jak patriotyzm. Grupa uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach przygotowała film o Julianie Tobolskim (1895-1939) - przodku uczestniczek konkursu, patriocie, społeczniku, uczestniku Powstania Wielkopolskiego i wojny polsko-bolszewickiej oraz II wojny światowej.

Wyniki konkursu w trakcie webinarium, podczas którego odbyła się publiczna premiera aplikacji „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej”, ogłosiła przedwczoraj Aneta Niestrawska, I Wicewojewoda Wielkopolski.

 

×