Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Dodano 22 października 2015, wpis archiwalny Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Uroczyste otwarcie odbyło się w Zalesiu. Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali starosta Bartosz Walczak, przewodniczący rady powiatu - Jan Szczerbań, burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki, wicewójt Gminy Jaraczewo - Stanisław Andrzejczak, sołtys Zalesia - Emilia Małecka, sołtys Panienki - Roman Banaszak i dyrektor Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego w Kaliszu - Mariusz Harenda. Drogę poświęcił proboszcz parafii w Górze - Henryk Kondratowicz.

Inwestycja kosztowała 3 mln zł z czego 50% powiat pozyskał z tzw. „schetynówek”. Pozostała kwota została sfinansowana dzięki współpracy samorządu powiatu z samorządami gmin: Jarocin i Jaraczewo. Inwestycję wsparły lokalne firmy: Zakład Usługowo Handlowy Roboty Ziemne, Drogowe i Usługi Transportowe Mieczysław Barcik, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Agro-Trak” Błażej Michalak, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „GM” Objektbau Spółka z o.o., ZALMET Sp. z o.o. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kalisza.

Przebudowa objęła, m.in.:

- poszerzenie jezdni do szerokości 5,5 m,

- ułożenie asfaltu,

- budowę zatoki autobusowej w Zalesiu,

- wyznaczenie przejścia dla pieszych,

- montaż barier zabezpieczających w miejscach niebezpiecznych,

- wycinkę części drzew przydrożnych oraz usunięcie krzewów,

- odtworzenie rowów przydrożnych,

- przebudowę zjazdów na pola i posesje wraz z wymianą uszkodzonych przepustów,

- przebudowę chodnika w Panience.