Z Jarocina do Woli Książęcej bezpieczniej

Dodano 22 grudnia 2016, wpis archiwalny Z Jarocina do Woli Książęcej bezpieczniej

Budowę drogi zrealizowała gmina Jarocin, a powiat jarociński dofinansował ją kwotą blisko 2,5 mln zł. Droga jest łącznikiem dwóch gmin: Jarocin - Kotlin i w przypadkach wstrzymania ruchu na drodze krajowej nr 11, stanowi alternatywę dla kierowców – mówi starosta jarociński, Bartosz Walczak. Zadanie zostało dofinansowanie także w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej kwotą blisko 1,5 mln zł.

W ramach inwestycji, której wartość wyniosła blisko 5 mln zł, na ponad 3-kilometrowym odcinku powstała nowa nawierzchnia oraz ścieżka rowerowa. Zadanie wykonała firma SKANSKA. Uroczyste oddanie do użytku inwestycji odbyło się w miniony piątek. Droga została poświęcona przez ks. kanonika Dariusz Matusiaka, proboszcza parafii pw. św. Marcina w Jarocinie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali włodarze gminy Jarocin i Kotlin oraz powiatu jarocińskiego wraz z przedstawicielami wykonawcy zadania. Dzisiaj, jak jedzie się tą drogą można się poczuć, jak w innym świecie. Cieszę się, że udało nam się zrobić tę drogę przy współpracy z powiatem. Mamy świetną drużynę, która potrafiła wygospodarować dużą kwotę na jedną z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych. To kolejny dowód na to, że współpraca samorządów daje wymierne rezultaty - uważa burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.