Z "Lechem" o zdrowie Roberta

Dodano 11 września 2007, wpis archiwalny

Mimo kapryśnej pogody na murawie panowała gorąca atmosfera. Z numerem 9 na boisko wbiegł Starosta Martuzalski, zaraz za nim Burmistrz Pawlicki z numerem 10. Drużynę gospodarzy wspierał reprezentant Polski Robert Kolendowicz - piłkarz Zagłębia Lubin. Po drugiej stronie boiska stanęła drużyna młodzieżowa Lecha Poznań. A wszystko po to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Roberta, mieszkańca Jarocina. Młodzieniec ma 14 lat i choruje na ziarnicę złośliwą. Leczenie tego rodzaju nowotworu jest bardzo kosztowne, dlatego każda zebrana złotówka była niezwykle cennym darem dla chłopca. Część dochodów z meczu została przekazana na pomoc biednym dzieciom z parafii Św. Antoniego w Jarocinie.

Prawdziwa atrakcja czekała na kibiców w przerwie meczu – starosta i burmistrz wykopnęli w stronę trybun kilkanaście oryginalnych piłek Lecha Poznań z podpisami piłkarzy. Rozegrany został także konkurs rzutów karnych dla widzów – zwycięzca otrzymał koszulkę Lecha Poznań z autografami zawodników.

Przez niemal dwie połowy meczu w szybkim tempie rosła kwota licytowanej koszulki Macieja Żurawskiego – piłkarza reprezentacji Polski z jego autografem. Ostatecznie koszulka  trafiła w ręce mieszkańca Jarocina, który zapłacił za tę kolekcjonerską perełkę 400 zł.

Podczas meczu, który zgromadził ok. 1,5 tys. kibiców dobrego serca udało się zebrać ponad 4 tys. zł. Imprezę zorganizowali: Stowarzyszenie Ziemia Jarocińska, Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Urząd Miejski w Jarocinie.