Za Zasługi dla Obronności Kraju

Dodano 08 stycznia 2009, wpis archiwalny

Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” to polskie odznaczenie wojskowe, przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej. Stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju, a także dla rodziców, których co najmniej trzech synów pełniło wzorową służbę wojskową. Okazując uznanie rodzicom, nadane przez Ministra Obrony Narodowej medale wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu ppłk Andrzej Krupiński. W imieniu władz samorządowych słowa uznania i podziękowania za wychowanie synów w duchu patriotycznym do służby w siłach zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej wyraził starosta Stanisław Martuzalski. Prosimy o przyjęcie wyrazów najwyższego uznania za trud, jaki włożyliście Państwo w wychowanie synów. Dziś możecie być dumni z ich postawy i ofiarnej służby na rzecz umacniania obronności naszego kraju - powiedział podczas spotkania starosta Martuzalski życząc jednocześnie zgromadzonym i ich rodzinom szczęśliwego nowego roku. Gratulacje odznaczonym złożyli także przewodniczący rady powiatu Zygmunt Meisnerowski, burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, przewodniczący Rady Miejskiej Jarocina Jarosław Łukasiewicz oraz dowódca 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych - ppłk Marian Borowiak.

Złoty medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” otrzymali: Maria i Stefan Golińscy z Witaszyc

Srebrny medal  „Za Zasługi dla Obronności Kraju” otrzymali:

Gabriela Wesołek z Roszkowa

Władysława i Marian Jóźwiak z Kadziaka

Dorota i Hieronim Pachciarek z Kotlina

Ewa i Marian Konieczny z Kotlina

Brązowy medal w uznaniu za umacnianie obronności RP otrzymała emerytowana pracownica Urzędu Miejskiego w Jarocinie Kazimiera Paterka z Jarocina.