Zainaugurowali rok szkolny w Jarocinie

Dodano 01 września 2016, wpis archiwalny Zainaugurowali rok szkolny w Jarocinie
Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele o. Franciszkanów, której przewodniczył ksiądz biskup Łukasz Buzun - biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej.
Po eucharystii, w pięknej oprawie, z udziałem uczniów klas mundurowych odsłonięto tablicę pamiątkową Eugeniusza Kwiatkowskiego – patrona szkoły - głównego teoretyka, architekta, propagatora i realizatora międzywojennej polskiej polityki morskiej, jednego z najsilniejszych filarów budowy Polski morskiej. Odsłonięcia tablicy dokonała minister Teresa Wargocka – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, w asyście wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg oraz starosty jarocińskiego Bartosza Walczaka.
Niecodzienne wydarzenie przyciągnęło do Jarocina wielu znamienitych gości. W wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego uczestniczyli także posłowie: Piotr Kaleta i Jan Mosiński oraz senatorowie: Łukasz Mikołajczyk i Andrzej Wojtyła.  Z życzeniami do społeczności szkolnej przybyli również: Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska oraz samorządowcy nie tylko z terenu powiatu jarocińskiego, ale z całej Wielkopolski. Jak podkreślał starosta jarociński Bartosz Walczak zaszczyt organizacji uroczystości w jednej z placówek powiatu jarocińskiego podyktowany był m.in. bardzo dobrymi wynikami tegorocznych matur w powiecie jarocińskim i innowacyjnymi rozwiązaniami, które oferują miejscowe szkoły ponadgimnazjalne.