Zewnętrzne środki finansowe dla Powiatu

Dodano 28 kwietnia 2006, wpis archiwalny Planuje się, że inwestycja zakończona zostanie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.  Modernizacja kotłowni będzie polegała przede wszystkim na demontażu istniejących piecy i wstawieniu nowych, które będą zasilane gazem. Planuje się zamontowanie dwóch kondensacyjnych kotłów gazowych, do pracy z płynnie obniżaną temperaturą wody w kotle, wodne o mocy znamionowej 370,0 kW każdy oraz trzeci kocioł gazowy o mocy 60 kW. Instalacja centralnego ogrzewania wykonana będzie z rur stalowych natomiast podejścia do grzejników z rur miedzianych o łącznej długości ok. 5700 m. Jako elementy grzejne zastosowane będą grzejniki stalowe płytowe z zasilaniem bocznym i dolnym w ilości 525 szt.

Wybierając kotłownię gazową praktycznie 100% kosztów inwestycyjnych stanowić będzie dotacja i powiat zrealizuje tak duże przedsięwzięcie praktycznie za ok. 36 tys. zł.