Złoty Krzyż Zasługi dla radnego Rady Powiatu

Dodano 16 maja 2005, wpis archiwalny mieloszyk2.jpgJerzy Mieloszyk (ur. 20 stycznia 1950r.) w latach 1971-1990 pracował w Resorcie Spraw Wewnętrznych. Służbę zakończył na stanowisku oficerskim jako zastępca komendanta rejonowego. W 1992r. był założycielem Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów RP przy Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie i do chwili obecnej jest jego prezesem. Wniosek o przyznanie odznaczenia złożyło Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów RSW RP - Zarząd Okręgowy w Kaliszu. Jak czytamy w uzasadnieniu do wniosku Jerzy Mieloszyk "Integruje środowisko, jest aktywnym działaczem i obrońcą interesów tego środowiska. Inicjator wielu imprez i przedsięwzięć związanych z ochroną życia, zdrowia i bezpieczeństwa obywateli. Członek władz okręgowych tego stowarzyszenia. Od 1988r. aktywnie działa w Polskim Związku Działkowców, pełniąc przez dwie kadencje funkcję wiceprezesa. W 1998r. reaktywował Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie, którego jest prezesem. Inicjator wielu imprez lokalnych, regionalnych i krajowych w ramach tego stowarzyszenia. W 2004r. zainicjował budowę Domu Brackiego. Członek władz krajowych Zjednoczenia KBS RP. W 1998r. jako społecznik został wybrany na radnego Rady Powiatu w Jarocinie. Mandat zaufania otrzymał również na drugą kadencję w wyborach w 2002r. W I oraz II kadencji pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Administracji oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa. Od 2001r. jest aktywnym członkiem Zarządu Powiatowego Forum Integracji Europejskiej. Cechuje go duża wrażliwość na problemy innych ludzi, dlatego im aktywnie pomaga. Inicjator imprez charytatywnych na rzecz pozyskania środków dla chorych: dziewięciolatki (urodzona bez rąk) i siedemnastolatka (przeszczep szpiku kostnego). Występował z apelem do pozostałych radnych powiatowych, by przekazali część swoich diet na rzecz powodzian i poszkodowanych w tragedii w Biesłanie. Utrzymuje stałą więź z wyborcami i radnymi osiedlowymi pomagając im rozwiązywać problemy: budowa placu zabaw, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe. Jest koleżeński i bardzo sumienny".

Wcześniejsze odznaczenia Jerzego Mieloszyka:
  1. Srebrna Odznaka "Za Zasługi w Ochronie Porządku Publicznego"
  2. Odznaka "Za Zasługi dla Wojewódzkiej Organizacji ZSMP"
  3. Srebrna Odznaka "Za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi"
  4. Medal "Za Zasługi dla Rozwoju Ziemi Jarocińskiej"
  5. Brązowa Odznaka "Zasłużonego Działkowca"
  6. Odznaka "Za Zasługi w Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów RSW RP"
  7. Rycerski Krzyż Zasługi - Kapituła Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich RP