2-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobieszczyźnie

Dodano 26 czerwca 2023, wpis archiwalny 2-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobieszczyźnie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie swoje drzwi dla mieszkańców miasta w tym dla osób niepełnosprawnych i ze szczególnymi potrzebami otworzył dokładnie 2 lata temu, dlatego dzisiaj w przepięknym otoczeniu ŚDS, odbył się uroczysty Jubileusz z okazji 2-lecia działalności placówki. Razem z Domownikami w wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Biskup kaliski Damian Bryl, Starosta Jarociński Lidia Czechak, Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego Katarzyna Szymkowiak,Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mariusz Stolecki, Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Michał Surma, Radny Rady Powiatu Jarocińskiego Jacek Jędraszczyk oraz Dyrektor Biura Poselskiego Jana Dziedziczaka - Wincenty Nowak. W ramach Jubileuszu nastąpiło również uroczyste otwarcie Sali Terapii w Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie, które powstało dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu państwa w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Całkowita wartość inwestycji wynosiła 461.833,30 zł, z czego dofinansowanie to 367.117,00 zł.
Inicjatywy, które podejmuje Dobieszczyzna ŚDS na rzecz osób z niepełnosprawnościami zasługują na szczególne uznanie, a życzliwość, empatia, otwarte serca na potrzeby Domowników to cechy, jakimi każdy z Pracowników został obdarowany. Dlatego z okazji wyjątkowego Jubileuszu 2-lecia, pragniemy złożyć Kierownictwu oraz Pracownikom głębokie podziękowania za codzienną pracę i troskę. Życzymy Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności zarówno na drodze zawodowej, jak i osobistej. Wam, Drodzy Domownicy życzymy, by Dom ten w dalszym ciągu był miejscem, do którego z radością przybywacie każdego dnia.