Dofinansowanie bieżącej działalności Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie

Dodano 09 października 2023, wpis archiwalny Dofinansowanie bieżącej działalności Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie

Prowadzenie domów pomocy społecznej to najbardziej specjalistyczne usługi systemu pomocy społecznej. Praca w DPS-ach jest ciężka i wymaga dużego zaangażowania oraz doświadczenia. Dlatego też Wojewoda Wielkopolski  właśnie do tych placówek kieruje wsparcie.

Dnia 28.09.2023 r. Powiat Jarociński podpisał z Wojewodą Wielkopolskim umowę w sprawie przyznania dotacji z przeznaczeniem na dofinansowanie bieżącej działalności w postaci wypłaty dodatków do wynagrodzenia dla pracowników domów pomocy społecznej.

Powiat Jarociński otrzymał dotacje z budżetu Wojewody Wielkopolskiego w wysokości 486 900,00 zł, która przeznaczona zostanie na wypłatę dodatków do wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w domach pomocy społecznej w kwocie 600,00 zł miesięcznie.  Dofinansowanie obejmuje okres od kwietnia do grudnia 2023 r.